Nauč saDESIGN

Sketchup - mierne pokročilý

loc Bratislava - Staré mesto

Kurz je určený všetkým, ktorý zvládajú základnú prácu s týmto programom a chcú si zdokonaľovať svoje vedomosti, alebo tým, ktorí chcú pokračovať od kurzu Sketchup - základy. Súčasťou kurzu je vysvetlenie zobrazovacích metód, používanie kót, hladín, 3D textu, tvorba priestorových kriviek, nastavenie scén, tieňov, nastavenia model info, entity info, Sketchup preferences. Okrem užívateľsky príjemného prostredia ponúka aj inú veľkú výhodu - základná verzia programu je dostupná zadarmo na oficiálnych stránkach <a href="www.sketchup.com" target="_blank">www.sketchup.com</a>.

loc
Termín kurzu
Začiatok: 17.06.2017
Ukončenie: 18.06.2017
loc
Konanie kurzu
Sobota, Nedeľa
8:30-12:30
loc
Cena kurzu
99 EUR

Popis kurzu

1. deň (4 hodiny)

Prvý deň kurzu začína nadpojením na základy, zopakujú sa najpodstatnejšie a najviac používané úkony. Následne sa vysvetľujú ďalšie možnosti programu ako kóty, 3D text, zobrazenie a nastavenie základnej súradnicovej sústavy, 3D krivky. Vysvetlí sa nastavenie scén a kamier. Bližšie sa popíše možnosť exportovania do 2D grafiky a 3D modelov.

2. deň (4 hodiny)

Ďalšie 4 hodiny kurzu sú venované vysvetleniu hladín a následne praktickému aplikovaniu naučených poznatkov priamo na vybraných 3D modeloch. Podrobnejšie sa vysvetlí aj práca so skupinami a komponentami, nastavenia komponentov a efektívne používanie skupín a komponentov vrámci hierarchie geometrie.

Predpoklady:

Na kurze sa naučíš

1.deň
 • zopakovanie vybraných úkonov preberaných na Sketchup základy
 • kóty, 3D text, zobrazenie súradnicovej sústavy, 3D krivky
 • nastavenie scén a kamier
 • možnosti exportovania do 2D grafiky a 3D modelov
 • pokročilá práca s textúrami
 • npokročilé možnosti nastavenia tieňov
2.deň
 • depoužívanie hladín
 • práca so skupinami
 • práca s komponentami
 • hierarchia geometrie
 • praktické 3D modelovanie

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421 911 258 330

Peter Horák

Architect

Venuje sa 2D vektorovej aj rastrovej grafike a 3D modelovaniu a vizualizovaniu. Učí programy AutoCAD, Sketchup, 3ds Max, Vray, Photoshop aj na Fakulte Architektúry STU, kde zároveň pôsobí ako interný doktorand. Od roku 2008 aktívne používa programy na vytváranie technickej dokumentácie a 3D vizualizácií, či už na fakultných projektoch alebo priamo v praxi. Jeho skúsenosti podporil aj semestrálny pobyt na Newcastle University vo veľkej Británii. Od roku 2010 aktívne spolupracuje s rôznymi architektonickými ateliérmi a vizualizačnými štúdiami. Lektoringu grafických programov sa intenzívne venuje od roku 2014. Princípom jeho kurzov je podať veci hravou formou a tak, aby učastníci kurzov nadobudnuté vedemosti dokázali ihneď aplikovať v praxi.

Hodnotenia lektora

Petra Matyšáková

študentka priestorového plánovania a manažmentu STU

Lektor mal od začiatku kurzu priateľský prístup, bol ochotný kedykoľvek počas hodiny pomôcť. Kurz viedol odborne, s dobrou následnosťou výučby jednotlivých nástrojov. Svoje získané schopnosti z kurzu som bola schopná ihneď využiť vo svojej problematike. Kurz s týmto lektorom by som určite odporúčala.

Ing. arch. Leona Ivanová, Ing. arch. Erik Vajgel

architekttonické štúdio LEarchitects

Prístup lektora hodnotíme pozitívne, vzhľadom na individuálny prístup a získané vedomosti, ktoré sme vedeli následne aplikovať do svojej práce.

Katarína Martinčeková

Lektor vysvetľuje pútavo a zároveň jednoducho, hravou formou, takže si informácie pamätáte priamo z hodiny a rozhodne pri ňom nezaspíte. Má individuálny prístup k potrebám študenta. Nadobudnuté znalosti som už po prvých hodinách aplikovala v rámci svojich projektov.

Na tomto kurze máme k dispozícii ešte 3 voľné miesta.
logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.