Nauč saDATABASE

Mongodb

loc Bratislava - Staré mesto

V základnom kurze MongoDB, vhodnom aj pre začiatočníkov, si postupne vysvetlíme čo je MongoDB a aké je jeho využitie. Cieľom kurzu je okrem uvedenia do sveta schemaless databáz aj získať zručnosti na využitie MongoDB databázy v reálnom projekte.

loc
Termín kurzu
Začiatok: Na upresnenie
loc
Konanie kurzu
Pondelok a Streda
18:00-20:00
loc
Cena kurzu
Na upresnenie

Popis kurzu

Študenti tohto kurzu sa zoznámia so svetom schemaless databáz a jedným z jeho predstaviteľov, MongoDB. Postupne získajú všetky zručnosti potrebné na naprogramovanie jednoduchej aplikácie, ktorá využíva MongoDB ako svoj jediný databázový systém. Tieto zručnosti budú už počas kurzu aplikovať pri vytváraní jednoduchého blogu.

Na kurze sa naučíš

  • rozdiel medzi relačnými a schemaless databázami
  • kedy využiť MongoDB
  • používať mongo shell
  • základné typy dopytov
  • základy návrhu kolekcií
  • kedy, ako a prečo indexovať

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421 911 258 330

Michal Chylik

Senior developer

Michal začal s web developmentom pred ôsmimi rokmi, vývojom manažérskych hier v PowerPlay Manager. Popri štúdiu softvérového inžinierstva pracoval na viacerých projektoch ako freelancer. Má skúsenosti s vlastným startupom, ale aj s korporátnou sférou. Postupne si vyskúšal pozície junior developera, team leadera, project managera a momentálne zastáva pozíciu CTO vo vlastnej firme Vashino. Práca zahŕňa aj zaúčanie a vedenie junior developerov. Špecializuje sa na backend a najviac si rozumie s PHP, Symfony, MongoDB a MySQL.

logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.