Nauč saDESIGN

Kurz grafického dizajnu

loc Bratislava - Staré mesto

Kurz grafického dizajnu je prezenčný kurz určený pre každého, kto by v dobe internetu a sociálnych sietí chcel vedieť samostatne tvoriť kvalitné grafické výstupy a ovládať program Adobe Photoshop. Kurz je určený pre nováčikov, ktorí chcú zlepšiť svoje znalosti v programe Adobe Photoshop a zvládnuť základné princípy grafického dizajnu. Vhodný je aj pre úplných začiatočníkov.

loc
Termín kurzu
Začiatok: Na upresnenie
loc
Konanie kurzu
Na upresnenie
Na upresnenie
loc
Cena kurzu
299 EUR

Popis kurzu

Na kurze sa naučíš vytvoriť si vlastné grafické banery pre svoj produkt, dizajnovať statusy na sociálnych sieťach a spoznáš základné princípy reklamnej retuše, vyrezávania a úpravy produktových fotografií. Na kurze si samozrejme vysvetlíme základné teoretické princípy. Lekcie sú však zamerané primárne na praktické schopnosti. Cieľom inštruktora nie je len vysvetliť konkrétne postupy tvorby špecifických zadaní, ale vysvetliť súvislosti a praktické zručnosti tak, aby absolvent kurzu dokázal následne samostatne vytvárať vlastné grafické výstupy. Vďaka rozsiahlej praxi inštruktora kurzu, sa okrem "štandardných učebnicových postupov" dozvieš praktické rady zo života dizajnéra aj perličky z prostredia reklamy a marketingu. Naučíš sa "tajné" tipy, a efektívne postupy ktoré zabezpečia, aby ťa práca s grafikou bavila a šla "od ruky".

Predpoklady:

 • vlastný notebook (PC/Mac) s myšou
 • nainštalovaný program Adobe Photoshop CC, prípadne CS6

Na kurze sa naučíš

Podstatu grafického dizajnu:

 • čo je to vôbec počítačová grafika a ako sa robí?
 • je rozdiel medzi grafikou a dizajnom?
 • v čom sa líši rastrová a vektorová grafika?
 • ako zistím, či "mám na to" stať sa dizajnérom?
 • čo znamenajú pojmy: rozlíšenie, RGB, CMYK, dpi, gamut a mnoho ďalších?
 • prečo máme rôzne formáty obrázkov JPEG, GIF, PNG PSD?
 • ako efektívne komunikovať s klientom pre ktorého tvoriš grafiku?

Pracovať v programe Adobe Photoshop:

 • pochopenie základného rozhrania
 • výber a selekcie, úprava a orezanie
 • základné prvky kreslenia a úpravy farieb
 • pokročilá práca s vrstvami
 • pokročilá práca s maskami
 • úpravy obrázkov, filtre, efekty
 • základy retuše a fotomanipulácie

Osnova kurzu

 1. lekcia - základné princípy dizajnu
 2. lekcia - úvod do programu Adobe Photoshop, zoznámenie sa s rozhraním programu
 3. lekcia - tvorba prvých grafických výstupov
 4. lekcia - tvorba webových bannerov
 5. lekcia - tvorba obrázkov pre sociálne média
 6. lekcia - tréning správnych pracovných postupov, práca s rozličnými formátmi súborov
 7. lekcia - princíp práce s maskami a retuš
 8. lekcia - praktický tréning práce s maskami, retuš a digtálna koláž

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421 911 258 330

Matej Pavlanský

Digital graphic designer

Matej je grafický dizajnér špecializujúci sa na branding a webdesign s takmer 10 ročnou praxou na rôznych dizajnérskych pozíciách. Študoval marketingovú komunikáciu a má skúsenosti s kreatívnou prácou v reklamných agentúrach, výkonnostne zameraných webových štúdiách a aj s freelancingom. Rozumie online aj offline grafike a pri svojej práci dodržiava nie len princípy estetiky, ale aj použiteľnosti a nezabúda ani na komerčnú stránku veci. Vedeniu kurzov grafiky sa venuje od roku 2014.

Hodnotenia lektora

Martin Botanský

Kurz určite splnil moje očakávania. Myslím si že Matej je veľmi dobrý lektor. Dokáže vysvetliť veci do hĺbky a zároveň prejsť čo najviac behom lekcie, čo je istým spôsobom umenie. Nejaké základy photoshopu som už pred týmto kurzom mal ale aj tak som sa dosť veľa naučil. Ako príklad dám orezávanie vo photoshope. Vedel som to robiť aj pred kurzom, ale naučil som sa efektívnejšie spôsoby ktoré mi pri jednom projekte ušetril doslova desiatky hodín. Za 5 týždňov sa určite nestane z nováčika profesionál ale ako štartovací bod by som kurz odporučil.

Barbora Žišková

Kurz bol veľmi dobre nastavený, lekcie na seba logicky nadväzovali a Matej rýchlosť výučby prispôsoboval nášmu tempu. Každá hodina bola zaujímavá a ušla neskutočne rýchlo. Dostala som najlepší možný základ, aby som sa mohla ďalej rozvíjať a zlepšovať. Pôvodne som išla na kurz so zámerom naučiť sa niečo nové, len tak pre seba. Nakoniec ma to chytilo tak, že robím drobné grafiky aj pre klientov.

Jana Hazuchová

Existuje množstvo online kurzov grafického dizajnu, ktoré sa však nikdy nevyrovnajú kurzom s dizajnérom, ktorý sa tým naozaj živí. Mne osobne účasť na kurze dala veľa cenných rád a tipov, ktoré mi ušetria čas.

Sandra Hemzová

Kurz grafického dizajnu v GoodJob s Matejom mi pomohol rozvíjať svoje nadobudnuté vedomosti vo svojej práci. Vďaka kurzu som samostatnejšia, efektívnejšia a môžem využívať kreativitné myslenie a tvoriť veci podľa svojej potreby. Kurz mal primerané tempo a myslím, že každému absolventovi ponúkol vhodné základy, na ktorých môže ďalej stavať a rozvýjať svoje zručnosti.

Jakub Šarvaic

Junior dizajnér, This is Locco

Matej a jeho lekcie mi pomohli rozdúchať kariéru grafického dizajnéra a dopomohol mi tak aj zamestnať sa v reklamnej agentúre. Všetko si vyžaduje čas a grafika ako skill potrebuje pevné základy a vďaka lekciam Mateja som dostal mnoho vedomostí potrebných do praxe. S Maťom som dodnes v kontakte, spolupracujeme a stále mi má čo nové dať.

logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.