Nauč saDESIGN

Draftsight

loc Bratislava - Staré mesto

Potrebujete vytvoriť alebo upraviť technickú dokumentáciu? Pracujete s výkresmi skôr občasne než pravidelne, alebo sa chcete naučiť základy tvorby technických výkresov? A hlavne, nechcete platiť za príliš drahé licencie programov? Práve preto sme pre vás pripravili kurz Draftsight. Draftsight je profesionálny program dostupný ZADARMO aj pre komerčné použitie. Na kurze sa dozviete, ako rýchlo a efektívne s týmto programom pracovať.

loc
Termín kurzu
Začiatok: Na upresnenie
loc
Konanie kurzu
Piatok až Nedeľa
13:30-17:30
loc
Cena kurzu
120 EUR

Popis kurzu

1. deň

Úvodom sa vysvetlia CAD programy všeobecne a následne v čom je dobrý práve Draftsight. Ďalej sa vysvetlí rozhranie programu, používanie základných funkcií na kreslenie, ako napríklad čiara, obdĺžnik, kružnica, priamka, výsek kruhu, zostrojenie výseku elipsy a ďalšie. Prejdú sa aj základné modifikačné nástroje ako orezanie, mazanie, posúvanie, kopírovanie, zrkadlenie, predlžovanie, zarovnávanie, rozdeľovanie a iné. Už po prvom dni bude môcť účastník upravovať alebo tvoriť jednoduchšie technické výkresy.

2. deň

Dôraz sa bude klásť na hladiny a ich možnosti, tvorbu a používanie. Bude vysvetlený pomocný riadok na kreslenie, ktorý umožňuje uchopovanie bodov a využívanie uhlov či pomocných mriežok. Prejdú sa tiež základy kótovania a nastavenie tlače. Oba dni tak poskytnú absolventom kurzu teoretickú bázu vytvárania základnej technickej dokumentácie.

3. deň

Posledný deń kurzu Draftsight základy je venovaný praktickému precvičovaniu schopností priamo na tvorbe výkresov technickej dokumentácie. Na jednoduchých schémach pôdorysov, strojárenských súčiastkoch či iných elementov (lektor sa zameriava podľa preferencií účastníkov kurzu, avšak nosne vysvetľuje na architektonických výkresoch) si účastníci kurzu prakticky precvičia základy kreslenia a budú tak pripravený aplikovať svoje schopnosti priamo v praxi.

Predpoklady:

 • vlastný notebook (PC/Mac) s myšou
 • nainštalovaný program Draftsight
 • zadarmo stiahnuteľná verzia programu:
  http://www.draftsight.sk/draftsight-download

Na kurze sa naučíš

1. deň
 • na akom princípe spočíva CAD technické kreslenie
 • aké sú alternatívne CADové programy na kreslenie
 • kreslenie základných geometrických prvkov v programe Draftsight
 • modifikačné nástroje programu Draftsight
2. deň
 • ako pracovať s hladinami
 • uchopovanie a trasovanie
 • základné kótovanie
 • ako nastaviť výkresy na tlač
3. deň
 • kreslenie základnej technickej dokumentácie
 • príprava a tlač nákresov do PDF

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421 911 258 330

Peter Horák

Architect

Venuje sa 2D vektorovej aj rastrovej grafike a 3D modelovaniu a vizualizovaniu. Učí programy AutoCAD, Sketchup, 3ds Max, Vray, Photoshop aj na Fakulte Architektúry STU, kde zároveň pôsobí ako interný doktorand. Od roku 2008 aktívne používa programy na vytváranie technickej dokumentácie a 3D vizualizácií, či už na fakultných projektoch alebo priamo v praxi. Jeho skúsenosti podporil aj semestrálny pobyt na Newcastle University vo veľkej Británii. Od roku 2010 aktívne spolupracuje s rôznymi architektonickými ateliérmi a vizualizačnými štúdiami. Lektoringu grafických programov sa intenzívne venuje od roku 2014. Princípom jeho kurzov je podať veci hravou formou a tak, aby učastníci kurzov nadobudnuté vedemosti dokázali ihneď aplikovať v praxi.

Hodnotenia lektora

Petra Matyšáková

študentka priestorového plánovania a manažmentu STU

Lektor mal od začiatku kurzu priateľský prístup, bol ochotný kedykoľvek počas hodiny pomôcť. Kurz viedol odborne, s dobrou následnosťou výučby jednotlivých nástrojov. Svoje získané schopnosti z kurzu som bola schopná ihneď využiť vo svojej problematike. Kurz s týmto lektorom by som určite odporúčala.

Ing. arch. Leona Ivanová, Ing. arch. Erik Vajgel

architekttonické štúdio LEarchitects

Prístup lektora hodnotíme pozitívne, vzhľadom na individuálny prístup a získané vedomosti, ktoré sme vedeli následne aplikovať do svojej práce.

Katarína Martinčeková

Lektor vysvetľuje pútavo a zároveň jednoducho, hravou formou, takže si informácie pamätáte priamo z hodiny a rozhodne pri ňom nezaspíte. Má individuálny prístup k potrebám študenta. Nadobudnuté znalosti som už po prvých hodinách aplikovala v rámci svojich projektov.

logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.