Nauč saAUTOCAD

AutoCAD - mierne pokročilý

loc Bratislava - Staré mesto

Kurz AutoCAD - mierne pokročilý sa venuje pokročilejším nastaveniam hladín, práce s externými referenciami, blokmi a skupinami, layoutmi, pokročilými možnosťami kótovania, označovania, používania tabuliek a ich export z programu Excel, vlastnosťami objektov, mierkou výkresu, rýhlym označovaním a inými užitočnými funkciami a príkazmi. Tento kurz je vhodný hlavne pre užívateľov s už zvládnutými základmi kreslenia technických výkresov.

loc
Termín kurzu
Začiatok: Na upresnenie
loc
Konanie kurzu
Na upresnenie
Na upresnenie
loc
Cena kurzu
99 EUR

Popis kurzu

1. deň (4 hodiny)

Prvé 4 hodiny kurzu sú venované pokročilému používaniu hladín, filtrovaniu a manažéru zobrazovania. Ďalej sú vysvetlené pokročilé možnosti kótovania a nastavovania špecifických symbolov, textov a tabuliek s poukázaním na importovanie tabuliek z programu Excel a nastavovanie AutoCAD mierky. Téma sa vysvetľuje a aplikuje na praktických výkresoch.

2. deň (4 hodiny)

Ďalšie 4hod kurzu sú venované externým referenciám a ich použitu, v náväznosti k tomu sú hlbšie vysvetlené aj bloky a skupiny. Ďalej sa vysvetlí nastavenie rozhrania na tlač Layout a jeho efektívne použite a možnosti rýchleho označovania, respektíve filtrovania výberu na základe zadaných hodnôt. Vysvetlené budú vlastnosti objektov pomocou špecifického panelu , možnosti použitia pravého tlačítka myši počas kreslenia a objasnia sa aj iné užitočné príkazy ako purge, overkill a iné.

Predpoklady:

Na kurze sa naučíš

1.deň
 • pokročilá práca s hladinami (layer icons, layer filters, layer state manager)
 • pokročilé možnosti kótovania, textov a značenia
 • používanie mierky v AutoCADe
 • používanie tabuliek z Excelu
2.deň
 • externé referencie a ich využitie
 • používanie blokov a skupín
 • nastavenie formátovania cez Layout
 • rýchle označovanie / filter výberu
 • vlastnosti objektov
 • možnosti pravého tlačítka myši
 • iné užitočné príkazy

Miesto konania

Cukrová 14
811 08 Bratislava
+421 911 258 330

Peter Horák

Architect

Venuje sa 2D vektorovej aj rastrovej grafike a 3D modelovaniu a vizualizovaniu. Učí programy AutoCAD, Sketchup, 3ds Max, Vray, Photoshop aj na Fakulte Architektúry STU, kde zároveň pôsobí ako interný doktorand. Od roku 2008 aktívne používa programy na vytváranie technickej dokumentácie a 3D vizualizácií, či už na fakultných projektoch alebo priamo v praxi. Jeho skúsenosti podporil aj semestrálny pobyt na Newcastle University vo veľkej Británii. Od roku 2010 aktívne spolupracuje s rôznymi architektonickými ateliérmi a vizualizačnými štúdiami. Lektoringu grafických programov sa intenzívne venuje od roku 2014. Princípom jeho kurzov je podať veci hravou formou a tak, aby učastníci kurzov nadobudnuté vedemosti dokázali ihneď aplikovať v praxi.

Hodnotenia lektora

Petra Matyšáková

študentka priestorového plánovania a manažmentu STU

Lektor mal od začiatku kurzu priateľský prístup, bol ochotný kedykoľvek počas hodiny pomôcť. Kurz viedol odborne, s dobrou následnosťou výučby jednotlivých nástrojov. Svoje získané schopnosti z kurzu som bola schopná ihneď využiť vo svojej problematike. Kurz s týmto lektorom by som určite odporúčala.

Ing. arch. Leona Ivanová, Ing. arch. Erik Vajgel

architekttonické štúdio LEarchitects

Prístup lektora hodnotíme pozitívne, vzhľadom na individuálny prístup a získané vedomosti, ktoré sme vedeli následne aplikovať do svojej práce.

Katarína Martinčeková

Lektor vysvetľuje pútavo a zároveň jednoducho, hravou formou, takže si informácie pamätáte priamo z hodiny a rozhodne pri ňom nezaspíte. Má individuálny prístup k potrebám študenta. Nadobudnuté znalosti som už po prvých hodinách aplikovala v rámci svojich projektov.

logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.