GoodjobBlog

GoodJob.sk - základná myšlienka

Nezisková organizácia Goodjob, oficiálne Dobrá práca n.o. vznikla v roku 2015. Po pravidelnom sťažovaní sa na nedostatok schopných ľudí v IT sme si dvaja Michalovia povedali, poďme to zmeniť. Z vlastných skúseností z práce s junior developermi vieme, že nato aby sa človek mohol uchádzať o pozíciu junior delevopera, veľa toho nepotrebuje. V podstate akákoľvek skúsenosť s technológiami, ktoré sa v danej firme používajú, je veľkým plusom. Dovolím si povedať, že ktokoľvek, kto má reálny záujem o prácu v IT, má chuť sa pravidelne samovzdelávať a dokáže prijímať rady skúsenejších, spĺňa základné predpoklady na radového pracovníka v IT, juniora. Problémom je, že túto skutočnosť si väčšina ľudí neuvedomuje a IT sveta sa bojí. Ja si tiež neviem predstaviť, že by som zvládal prácu čašníka, ale vzhľadom na veľký počet ľudí, ktorí to zvládajú, zrejme sa človek dokáže adaptovať. Pritom len malé percento ľudí pracujúcich ako čašníci, skutočne túto profesiu chceli a chcú vykonávať. A keď ľudia začnú pracovať na nejakej pozícii len preto, že sú tam voľné pracovné pozície, prečo to neskúsiť v IT, kde je pracovníkov naozaj nedostatok a podľa všetkých prognóz, situácia sa bude v tomto smere len zhoršovať. Možno nakoniec daný človek zistí, že si v IT nájde niečo, čo ho skutočne baví. Tester, frontend programátor, backend programátor, databázový špecialista, systémový admin. Možností je veľa a v podstate v každej z týchto špecializácií existujú otvorené juniorské pozície.

Tak sme zostavili tím piatich mladých ľudí, ktorí chcú prispieť k zmene súčasného nevyhovujúceho stavu. V IT je nedostatok ľudí a zároveň existuje veľký počet ľudí hladajúcich tú správnu prácu pre seba, či už z finančného hľadiska alebo z hľadiska zaujímavosti práce. Chceme poskytovať kurzy, kde človek získa základné znalosti v určitej IT technológii a zároveň pomôcť tým najšikovnejším uplatniť sa v pre nich novom svete IT. Popri tom budeme ponúkať aj pokročilejšie kurzy pre ľudí, ktorí už v IT svete sú, ale chcú trochu zmeniť svoje zameranie, či rozšíriť svoje obzory. Your next job should be GoodJob ;)

logo

Prihlás sa na odber nášho newslettera a dostávaj informácie o nových kurzoch, workshopoch a pracovných príležitostiach priamo na e-mail.

Relevantné novinky najviac 2x mesačne. Žiadny spam. Sľubujeme.